Zlewozmywak Teka
Zlewozmywaki TEKA – nowe możliwości w Twojej kuchni
15 września 2020
Projekty łazienek Armet
Inspirujemy! Zobacz najciekawsze projekty łazienek
26 października 2020

Umywalki wpuszczane w blat – wady i zalety

łazienka Armet nowoczesna

Planując remont łazienki z pewnością zastanawiasz się, czy wybrać umywalkę nablatową czy może postawić na tradycyjną, wpuszczaną? Te pierwsze cieszą się w ostatnich sezonach dużą popularnością, głównie ze względu na niebanalny, bardzo oryginalny wygląd, który nadaje łazience zupełnie nowego wymiaru i charakteru. Umywalki wpuszczane w blat również są dostępne w wielu ciekawych modelach i nadal są chętnie wybierane. Jakie mają wady i zalety?

Umywalki wpuszczane w blat – zalety

Pytanie nie jest łatwe i oczywistym jest, że bardzo wiele zależy nie tylko od potrzeb domowników, ale też metrażu łazienki.

Umywalki wpuszczane pozwalają zaoszczędzić miejsce, dzięki czemu zyskuje się dodatkową przestrzeń. Wszystkie elementy montażowe i bryła umywalki są schowane pod blatem, a więc niewidoczne. Daje to też dodatkowe możliwości aranżacyjne – ten typ umywalek łatwiej jest dobrać do minimalistycznych wnętrz. Umywalki wpuszczane w blat mogą być nawet bardzo małych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu można znaleźć model nawet do niewielkiej łazienki czy toalety.

Jedną z bardzo często wymienianych zalet umywalek wpuszczanych jest również łatwość w utrzymaniu w czystości – takie modele nie mają zakamarków, w których gromadziłby się kurz i brud, a silikonowe uszczelnienie sprawia, że bardzo łatwo się je czyści. Co więcej, można do nich dużo łatwiej dopasować różnego rodzaju baterie łazienkowe – ścienne, podtynkowe, stojące.

Zobacz umywalka wpuszczana CALIPSO Rea>>

Wady umywalek wpuszczanych w blat

Do minusów umywalek wpuszczanych należy przede wszystkim zaliczyć konieczność wyboru odpowiedniej szafki – można samodzielnie wybrać zabudowę lub kupić gotowy zestaw, co jednak znacznie ogranicza możliwości aranżacyjne. Fakt, że syfon i elementy montażowe znajdują się pod blatem sprawia, że zajmują one całą górną część szafki pod umywalką, co również należy do wad takiego rozwiązania.

Umywalki w zestawie z szafką mogą też obciążyć optycznie wnętrze i sprawić, że przestrzeń łazienki będzie wyglądała na bardziej ograniczoną. Sposobem na zminimalizowanie takiego efektu jest wybór wiszącej szafki pod umywalkę.

Zobacz prostokątna umywalka wpuszczana AMY Rea>>

Armet sklep internetowy

Kupuj na raty

Pomożemy dobrać produkt finansowy i załatwić wszystkie formalności związane z kredytem na budowę lub remont domu.

Skontaktuj się z nami!


Dane do kontaktu:
finanse.armet@gmail.com
794 953 400

Tak oceniają nas nasi Klienci!

Cieszymy się bardzo dobrą opinią wśród naszych Klientów! Dziękujemy za każde miłe słowo i za to, że doceniacie naszą pracę, bogaty asortyment, ofertę stale poszerzaną o nowości i atrakcyjne ceny. Każda opinia motywuje nas do działania, więc jeśli również jesteś zadowolony z współpracy z nami, pomogliśmy Ci w remoncie lub zaoferowali produkty w dobrej cenie - będziemy wdzięczni za Twój komentarz i gwiazdki.

Dodaj opinię